Religia katolicka - 01.06.2020

Szczęść Boże.
Scenariusz zajęć z religii katolickiej w grupie dzieci  4 i 5- letnich.
Temat: Jestem dzieckiem Bożym.
Ogólne cele katechetyczne:
Zrozumienie prawdy o ojcostwie Boga Ojca.
Każde dziecko ma dom, w którym są ci, którzy je kochają. Całą rodziną chodzimy do kościoła. W kościele spotykają się różne rodziny. Kiedy jesteśmy razem w kościele, Jezus łączy nas w jedną wielką rodzinę- rodzinę Bożą. Każdy z was jest dzieckiem Bożym.
Wszystkie dzieci na całym świecie mają jednego i tego samego Ojca. Od naszego chrztu jesteśmy dziećmi Bożymi. Wiemy, że Bóg to nasz wspólny Ojciec, że bardzo nas kocha i myśli o naszym szczęściu. Bóg chce, żeby wszystkie Jego dzieci były radosne i uśmiechnięte. Tego również pragną dla was wasi rodzice i wszyscy ludzie na całej ziemi.
Nauczymy się dzisiaj rymowanki: Dzieckiem Bożym jestem ja, niech wie o tym cały świat.
Zadanie do wykonania dla dzieci, które mają książki: znajdź drogę przez labirynt, a zobaczysz ważne chwile ze swojego życia. Narysuj, jak wyglądasz dzisiaj. ( str. 96 )
Dzieci, które nie mają książek: narysuj swoją ulubioną zabawkę. Wieczorem nie zapomnij podziękować Bogu za dar życia i wszystko, co od Niego otrzymujesz.
Modlitwa:
Dobry Boże, dziękujemy Ci, że poprzez chrzest staliśmy się Twoimi dziećmi, że tak bardzo nas kochasz. Dziękujemy za piękny dzień, pełen zabaw i radości. Dziękujemy za zdrowie i życie.
Pozdrawiam
Aniela Leonowicz