PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 27 im.Marszałka Józefa Piłsudskiego W BIAŁYMSTOKU
 

KOCHANI ABSOLWENCI

PRZED NAMI  KONIEC ROKU SZKOLNEGO. ZAPRASZAMY PO ODBIÓR PAMIĄTKOWYCH DYPLOMÓW I KSIĄŻEK. CZEKAJĄ NA WAS OD 26 CZERWCA W NASZYM PRZEDSZKOLU.

 

W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ WAKACJAMI ŻYCZYMY WAM BEZPIECZNYCH I PEŁNYCH PRZYGÓD WAKACJI. MAMY NADZIEJĘ, ŻE ZOSTANIEMY NA ZAWSZE W WASZEJ PAMIĘCI ORAZ ŻE CZAS SPĘDZONY W PRZEDSZKOLU BĘDZIECIE MIŁO WSPOMINAĆ. KOCHANE DZIECIACZKI PRZED WAMI NOWY ETAP ŻYCIA. ŻYCZYMY WAM LICZNYCH SUKcESÓW, TRWAŁYCH PRZYJAŹNI I WYBITNYCH OSIĄGNIĘĆ SZKOLNYCH.

 

DZIĘKUJEMY WAM ZA WSPÓLNIE SPĘDZONE LATA, DOSTARCZYLIŚCIE NAM WIELU NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ I PRZEŻYĆ, KTÓRE NA ZAWSZE POZOSTANĄ W NASZYCH SERCACH.

 

WASZE KOCHANE PANIE

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

DYŻUR WAKACYJNY !!!

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym i urlopowym, w miesiącu lipcu przedszkole będzie pracować na zasadach obowiązujących

przy pandemii CODIV-19  

deklaracje uczęszczania dziecka na miesiąc lipiec   wraz z oświadczeniem o zatrudnieniu będą przyjmowane w terminie od 16.06. do 22.06.2020r.

dotyczy wszystkich rodziców,w tym rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola   w miesiącu czerwcu.

Druki dostępne poniżej:

Deklaracja_uczestnictwa_dziecka_-_popr.pdf

oświadczenie_o_zatrudnieniu_i_wykonywaniu_pracy_w_formie_stacjonarnej.pdf

Wypełnione dokumenty proszę przesłać na adres e-mailowy: ps27@um.bialystok.pl

Informujemy, iż dyżur wakacyjny w miesiącu sierpniu będzie pełnić Przedszkole Samorządowe nr 10 w Białymstoku.
Rodzice, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki dzieciom mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do wyżej wymienionego przedszkola- w miarę wolnych miejsc.
Zainteresowanych rodziców prosimy o przesłanie deklaracji i oświadczenia drogą mailową.
Przesłanie deklaracji nie jest jednoznaczne z przyjęciem dziecka do placówki.
 
Dyrektor przedszkola prosi jednak rodziców o rozważenie pozostawienia dziecka w domu z uwagi na rozprzestrzenianie się pandemii Covid-19.

 


OGŁOSZENIE

    Prosimy Rodziców o odebranie rzeczy dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola (karty pracy, pościel, kubeczki i szczoteczki do mycia zębów, ubranka z szatni i kapcie).

Nauczycielki z grup.


 

DZIEŃ DZIECKA

Wita Was słoneczny ranek,
tyle dzisiaj niespodzianek,
tyle przygód czeka Was.
Pierwszy czerwca - wstawać czas!
Wszyscy śmieją się od rana,
nawet mrówka roześmiana.
Czar zabawy dziś panuje,
i beztroska tu króluje.
Ach! Jak ptaszki dziś śpiewają
tak życzenia Wam składają...

Życzę Wam dzieciaczki
śmiechu w domu
i lodów w niedzielę,
i przyjaciół wspaniałych,
i prezentów wiele.  

                                                Wasza Pani Dyrektor Ela.


 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 


Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/


Rodzicu już luty  przy rozliczeniu podatkowym możesz przekazać 1% podatku dla naszego  Przedszkola  .

Nasz wspólny cel -TWORZYMY PRZEDSZKOLE NASZYCH MARZEŃ

Nasze przedszkolem dołączyło do  partnerów Fundacji Młodzi Młodym, dzięki czemu możemy wspólnie wspomóc marzenia naszych przedszkolaków. Fundacja prowadzi  dla Naszego przedszkola  zbiórkę Państwa odpisów od podatku na cel.: PRZEDSZKOLE MARZEŃ . Od 2008 roku posiada  status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) i wspomaga swoją działalnością wiele osób i instytucji, w tym szkoły i przedszkola w całej Polsce.

Jak to zrobić?

Przekaż 1% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: PS 27 w Białymstoku 7170
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1% możesz za pomocą darmowego programu do PIT,             znajdującego się na stronie fundacji "Młodzi Młodym".                                       
 

 Można także wesprzeć  indywidualnie darowizną -PŁATNOŚĆ PAYU lub  na nr rachunku bankowego: 55 1680 1017 0000 3000 1614 5263 PLUS BANK S.A. w tytule dopisek Partnera

Bardzo prosimy o włączenie się do akcji  : PRZEDSZKOLE NASZYCH MARZEŃ

Więcej informacji na stronie fundacji i w naszym przedszkolu.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim Rodzicom , którzy w roku ubiegłym przekazali 1% PODATKU DLA NASZEGO PRZEDSZKOLA. Dzięki środkom z 1% patku na rzecz naszego przedszkola współtworzycie Państwo Nasze Przedszkole.

Państwa pomoc czyni Przedszkole piękniejszym .

Informacje i dane znajdziecie na wizytówkach przy STOPERKU przedszkola.


"Marszałek Piłsudski oczami dziecka"to już V edycja konkursu plastycznego, którego organizatorem jest nasze przedszkole.

Konkurs plastyczny skierowany jest do wszystkich przedszkolaków w wieku 3 - 6 lat uczęszczających do białostockich przedszkoli. Celem konkursu jest ukazanie postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego z perspektywy dziecka.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 marca 2020 r. w Centrum Wystawienniczo - konferencyjnym, połączone jest z obchodami imienin naszego Patrona oraz zakończeniem Dni Kultury Kresowej.  Współorganizatorami obchodów i konkursu jest Związek Piłsudczyków, Instytut Pamięci Narodowej oraz Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i czekamy na ciekawe prace plastyczne przedszkolaków!


 

za przedszkole 

 

 

Przypominamy i informujemy -  opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu i żywienie  dokonujemy wyłącznie  na konta przedszkola

Numery kont :

KONTO ŻYWIENIA 36 1240 1154 1111 0010 3575 8199

KONTO PODSTAWOWE 55 1240 1154 1111 0010 3575 7857.

Stawka dzienna żywieniowa dla dziecka za 3 posiłki to koszt

5zł dziennie, od stycznia 2020 przewidywana 6,00zł

Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu to koszt faktycznego czasu pobytu Państwa dziecka w przedszkolu powyżej 5 godzin nieodpłatnych.

Od 01.09.2018r. opłaty wnosimy do 10 następnego miesiąca za miesiąc poprzedni wykorzystany. tzw. opłaty z dołu

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI 6-LETNICH

W związku z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw, dyrektor Przedszkola informuje:

Z dniem 1 stycznia 2017r. dzieci 6-letnie i starsze realizujące w przedszkolu roczne przygotowanie przedszkolne zostały objęte subwencją oświatową.

Wobec powyższego :

Rodzice dzieci 6-letnich ponoszą jedynie opłaty za korzystanie przez dziecko z wyżywienia.

Powyższe zmiany zostały wprowadzone  się w przedszkolu Zarządzeniem nr 1 /2017 Dyrektora Przedszkola Samorządowego Nr 27 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku z dnia 2 stycznia 2017 r. w sprawie opłaty za świadczenia udzielane przez Przedszkole dla dzieci realizujących roczne przygotowanie przedszkolne.


Od dnia 01.09.2018r. w naszym przedszkolu uruchomiony został dodatkowy czytnik elektroniczny kart z wyświetlaczem godzinowym dla rodziców dzieci nowych, rozpoczynających edukację w naszym przedszkolu.Rodzice dzieci kontynuujących korzystają z dotychczasowych czytników, jak w roku szkolnym ubiegłym, rodzice dzieci rozpoczynających z czytniki w holu przy wejściu do szatni.

 Przedszkole posiada system zabezpieczenia drzwi wejściowych –

" Bezpieczne przedszkole"  

Wejście do przedszkola  za pomocą karty zbliżeniowej lub dzwonka znajdującego się przy wejściu do przedszkola.

System ma za zadanie podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci.


 


Dotyczy nauki języka angielskiego w roku szkolnym 2019/2020

Nauka języka ANGIELSKIEGO w ramach podstawy programowej:

w grupach młodszych I, II  oraz w grupie wychowawczej III - prowadzi  nauczyciel mgr  Anna Płońska - w dni  poniedziałek lub czwartek

w grupach starszych - IV i V prowadzi nauczyciel mgr Ewa Samulska.

Nauczyciele posiadają kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.


Dyrektor Przedszkola informuje, że w roku szkolnym 2018/2019 zajęcia logopedyczne realizowane będą przez Poradnię ALTER i Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną Nr 1 w Białymstoku wyłącznie na terenie obu Poradni. Zainteresowani rodzice zgłaszają się bezpośrednio do Poradni.

 W grupie III  -  zajęcia logopedyczne  dla zgłoszonych do pomocy logopedycznej dzieci  prowadzi  mgr Justyna Świderska, posiadająca kwalifikacje specjalisty  logopedy.

W ramach uzyskanych kwalifikacji nauczyciel prowadzi będzie w swojej grupie IV zajęcia logorytmiczne i indywidualną pracę logopedyczną  dla dzieci posiadających opinię z Poradni .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo Rozśpiewany Białystok
logo Spiewająca Polska

"Szczęśliwe jest dziecko, które odnajduje na każdym etapie wychowawcę zdolnego do udzielenia mu pomocy w stopniowym zdobywaniu sił i zapału koniecznych do wypełnienia jego ludzkiego przeznaczenia." - M. Debesse   
Przedszkole Samorządowe nr 27 - Aleja Józefa Piłsudskiego 8A, 15-445 Białystok   tel: 85 742 01 51, fax: 85 742 74 29;   pn-pt. 630-1700

Projekt graficzny: Magdalena Załuska